Menu
віртуальний музей
Дисидентський рух в Україні

Людмила АЛЕКСЕЕВА. ИСТОРИЯ ИНАКОМЫСЛИЯ В СССР

22.09.2005

Перші власне історичні дослідження дисидентського руху України і СРСР з’явилися за кордоном. Основне, й, мабуть, найоб’єктив­ніше дослідження – фундаментальна праця Л. Алексєєвої «История инакомыслия в СССР. Новейший период». У ньому систематично викладено історію національних, релігійних та правозахисних рухів. Людмила Алексєєва – історик, активний учасник правозахисного руху. У 1977 році вона емігрувала до США, де й написала цю книгу. Вперше книга була видана у США 1984 року.

 

Історія українського національного руху посідає одне з провідних місць в цьому дослідженні. Недарма в цій книзі вона йде першим розділом, який за обсягом більший за інші, і поступається лише розділу, присвяченому загальносоюзному демократичному рухові. Автор симпатизує українському національному руху, вказує на його значення в боротьбі з радянським тоталітарним режимом.

 

Особливо цікавою видається для нас праця Людмили Алексєєвої, тому що з одного боку це погляд дисидента – погляд ізсередини дисидентського руху, а з іншого – об’єктивний погляд ззовні на історію України, на український дисидентський рух і взагалі об’єк­тивний погляд фахового історика на історію дисидентського руху в цілому.

 

Повний текст книги Ви знайдете на сайті Міжнародного товариства «Меморіал» http://www.memo.ru/history/diss/books/ALEXEEWA/index.htm

Рекомендувати цей матеріал