Повернення забутих імен українського мовознавства. Борис Ткаченко
Події
29.11.2021
Розмова Кирила Булкіна з Катериною Рапай про мовознавця та перекладача Бориса Ткаченка − непересічну постать покоління розстріляного відродження
«Сховала харчі на видному місці». Голодомор у долях дисидентів
Події
26.11.2021
На виставці у Дніпрі представили десятки унікальних експонатів – про Голодомор-геноцид 1932–33 років, Голодомори 1920-х та 1940-х років і політичні репресії
«Голос українських політв’язнів»: правозахисниці з Луганщини Надії Світличній мало б виповнитись 85
Події
11.11.2021
Вона боролася за права українців у Радянському Союзі. За це її шантажували дитиною та запроторили на 4 роки у табір на північ. Їй вдалося вирватися на Захід, де вона розшифрувала мікроскопічні літери табірного щоденника Василя Стуса та стала домагатися правди для тих, кого несправедливо переслідували в СРСР.
Ты помнишь, товарищ, как вместе (сражались?)
Події
16.03.2021
Март наступает. В этом году это связано с 50-й годовщиной начала Исхода советских евреев из царства Красного фараона. По этому случаю во всем мире проходят памятные митинги, собрания, встречи, симпозиумы и семинары. По требованиям короновирусной безопасности, всё это происходит в режиме удалённого Zoom-общения, такого себе интернет-разговора в узком кругу избранных участников. Это открывает невиданный ранее простор для потока отсебятины, фальсификаций и мифотворчества. Когда Борис Гулько в интернет-газете «Континент» (от 22.02.2021) пишет, что «еврейскую революцию в СССР (начали) 15 июня 1970 года 14 евреев с двумя примкнувшими к ним славянами» – его можно схватить за руку и указать ему на безграмотность. Когда такое же заявление делается на Zoom-междусобойчике – это уходит в подсознание и становится фактом исторической самоидентификации. Поэтому так интересны и существенны письменные свидетельства (из первых рук), которые иногда появляются в интернет-самиздате (множественной рассылке по электронной почте). Ниже приведены несколько таких документов (взятых из интернет-самиздата), которые могут быть вам интересны.
Помер Зіновій Антонюк
Події
29.04.2020
28 квітня в Києві помер Зіновій Антонюк — публіцист, перекладач, учасник українського національно-демократичного та правозахисного руху, співголова громадської ради Українсько-Американського бюро, член редколегії інформаційно-аналітичного бюлетня «Права людини в Україні».
Огляд історії дисидентського руху. Лекція Євгена Захарова
Події
15.04.2020
7 лютого в Харківському літературному музеї відбулася лекція Євгена Захарова, на якій він розповів про те, що таке дисидентство та які течії воно мало в СРСР, чому і як люди ставали дисидентами, чим відрізнявся дисент на Сході та Заході України, скільки було дисидентів і як з ними боровся КҐБ.
Дисидентство в Україні. Євген Захаров у програмі «Твій ранок» (відео)
Події
05.02.2020
Директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров у «Твоєму ранку» на телеканалі «UA: Харків» – про відмінності дисидентства в Західній і Східній Україні та популярні самвидавні твори.
РФ: У Пермському Меморіялі – слідчі дії
Події
31.10.2019
Повідомлено, що труси відбуваються в рамках кримінальної справи про незаконну вирубку дерев, порушену після серпневої волонтерської експедиції «Річками пам’яти», учасники якої збиралися упорядкувати цвинтар литовських і польських спецпереселенців.
60 років з дня арешту Олекси Різниківа
Події
02.10.2019
1 жовтня 1959 року було заарештовано Олексу Різниківа – поета, письменника, згодом – мовознавця, просвітянина та громадського діяча
Серіал «У доступі відмовити»
Події
11.09.2019
Ми вже писали, як москвич Георгій Шахет намагався отримати доступ до кримінальної справи свого діда, розстріляного в 1933 році на підставі горезвісного «Закону про три колоски». Читайте розповідь адвокатки Марини Агальцової, яка заступала інтереси Шахета в судах.